RSS

Заява Української бібліотечної асоціації від 6 березня 2013 р. проти порушень Закону про авторське право та суміжні права (15.03.2013)

23 Бер

Текст заяви, який підтримала Президія Української бібліотечної Асоціації

Бібліотеки України – проти порушень  Закону про авторське право та суміжні права та неприпустимість  отримання прибутків за рахунок відтворення бібліотечних фондів

Заява Української бібліотечної асоціації від 6 березня 2013 р.

Бібліотечний фонд України є національним культурним надбанням Українського народу, невід’ємною складовою частиною інформаційної системи держави, перебуває під охороною держави. Відповідно до ст.22 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», користування документами бібліотечного фонду в бібліотеках України є безкоштовним для користувача.
Бібліотеки України завжди з повагою ставились до інтелектуальної власності. Ми дотримуємось Закону України «Про авторське право і суміжні права» та інших дотичних документів, що регулюють, зокрема, права авторів, видавців, бібліотек та користувачів бібліотек на використання, відтворення та розповсюдження творів друку.
Разом з тим, останнім часом з’явилась низка сайтів, які пропонують в безкоштовному чи навіть платному користуванні цифрові копії творів друку, виготовлених в т.ч. за рахунок фондів бібліотек, з порушенням положень Закону України «Про авторське право і суміжні права» («СТУДЕНТУС», «ЧТИВО», «Діаспоряна», «Веда-електронна бібліотека» та інші).
Особливо цинічним та обурливим є пропозиції таких сайтів, які діють «начебто» від імені бібліотек, в інтересах користувачів, із заздалегідь неправдивим тлумаченням умов дотримання інтелектуальної власності. Зокрема, на одному з таких сайтів написано про себе: «первая торговая площадка, на которой можно купить любой информационный источник», «делает доставку любого ресурса из библиотечных фондов», або на іншому: «Усі книги знаходяться у розпорядженні бібліотек, дисертації – державних організацій, а студентські роботи – спеціалізованих комерційних організацій. Автореферати і статті знаходяться у відкритому доступі. Усі ці організації мають право надавати доступ до джерела для приватних осіб і організацій».
Українська бібліотечна асоціація засуджує такі спроби завдати шкоди іміджу бібліотек, застерігає користувачів від придбання абсолютно нелегальних копій документів через подібні сайти, а окремих бібліотекарів – від співпраці з такими сайтами, закликає читачів бібліотек, бібліотекарів, авторів, видавців та представників електронних бібліотек, що діють на законних підставах, до спільної протидії скачуванню, завантаженню, розповсюдженню та друку контрафактних примірників творів та порушенню міжнародного та національного законодавства про авторське право та суміжні права.

Advertisements
 

Позначки: , , , , , ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: